Зустріч з ведмедем в природних умовах не завжди приємна. Експерти наголошують, що з цим хижаком потрібно вести себе обережно. Наступні правила допоможуть вберегти себе від розлюченого косолапого.
Зустріч з ведмедем в дикій природі може стати для непідготовленої людини небезпечною пригодою. Косолапий мешканець карпатських лісів – справжній хижак і про це потрібно памʼятати при зустрічі із ним. Гірський гід Сашка Матуру розповів, що ж потрібно робити, якщо на прогулянці в Карпатах на ваш шлях вийшов ведмідь.
По-перше, фахівець із туристичних подорожей звернув увагу на ось таку істину. Ведмеді не ходять в гості до людей – це люди опиняються в ареалі проживання диких та хижих тварин. Саме тому під час прогулянки варто інколи подавати звукові сигнали – щоб косолапі жителі лісів почули вас та не підходили. Можна, наприклад, голосно розмовляти або ж під час прогулянки постукувати палицями для трекінгу. Ведмідь почує ці звуки та, скоріш за все – уникатимуть зустрічі з людьми.
Якщо на вашому шляху опинились маленькі ведмежата – слід негайно відійти у протилежний бік. Їх мама ведмедиця, цілком імовірно – знаходиться десь поблизу. Тому діставати телефон і робити з малятами фото чи відео на добру памʼять – не краще рішення. Це може стати занадто небезпечним заняттям.
Ось що потрібно робити, якщо вас спіткала зустріч з ведмедицею або ведмедем:
потрібно стати боком та щось голосно говорити – це відлякає косолапу мешканку карпатського лісу;
Якщо ведмідь вирішив атакувати, то він кілька разів вдарить людину в район голови, або ж по руках чи ногах. Зробивши 2-3 удари – хижак почне повільно відступати назад. Слід памʼятати про те, що тварина також знаходиться в стані стресу. Якщо ведмедиця була разом з малими ведмежатами і вони повтікали – імовірно, вона невдовзі почимчикує слідом за ними.
Коли хижак піде, людині залишиться лише зробити собі перевʼязку та добратися до найближчого населеного пункту.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень