Миколаївський зоопарк відзначив 122-річчя з дня створення. Засновника акваріуму Миколу Леонтовича радянська влада дуже сильно пресувала. Ніхто не знає, де похований цей видатний чоловік.
Миколаївець Микола Леонтович мав власну колекцію тварин. У 1901 році чоловік дозволив подивитися на екзотику всім охочим. Сталося це 26 квітня. Відтоді ця дата вважається днем народження закладу.
Попервах приватна колекція називалася Акваріумом і містилася на Адміральській. Леонтович залучив найсучасніші технології та підігравав підопічних завдяки роботі електричних компресорів.
З приходом більшовиків до влади розпочалася справжня вакханалія. Колекція стала Держакваріумом, а її власник опинився за ґратами. Звісно, земноводні й рибки стали дохнути пачками без належного догляду. Тож довелося звільнити спеціаліста.
Леонтович став директором державного закладу – зоосаду. Йому допомагали в роботі члени родини та наймані працівники. З 1925 року додався ще й зоологічний відділ. Та більшовики прийшли вдруге у 1934 році. Пана Миколу і членів його родини репресували. Більше чоловіка ніхто не бачив. Ходять неперевірені чутки, що помер у 1940 році в стінах Тамбовської в’язниці.
У 2022 році Миколаївський зоопарк знову постраждав від дій росіян. Евакуювати тварин не було жодної можливості. Для жирафів не було контейнерів потрібного розміру, та й взимку без підігріву більшість тварин просто б загинула в дорозі. Навпаки, ще й приймали рідкісних тварин від людей, які їхали в евакуацію.
На територію вісім разів прилітало під час обстрілів. На щастя, жоден із них не розірвався. Всі уламки російських снарядів зібрали, створивши куточок російської агресії, відкритий для відвідувачів.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень