З 2018 року ситуація в медицині кардинально змінилася, і хворі почали самі обирати собі лікаря первинної ланки, а не бути приписаними до дільничного, як раніше. Щоб отримати своєчасну кваліфіковану допомогу, людина має підписати декларацію з уподобаним медиком. Розберімося, як це зробити правильно.
Міністерство охорони здоров’я роз’яснило тим, хто ще не має договору з сімейним лікарем, як чинити.
Діяти слід за наступним алгоритмом:
Звернутися до медзакладу, де працює терапевт, прихопивши паспорт з податковим номером, для дитини – свідоцтво про народження. При собі слід обов’язково мати телефон.
У лікарні дані пацієнта укупі з контактним номером телефону внесуть до системи “Електронне здоров’я”. Для підтвердження згоди на підпис декларації пацієнту прийде на мобілку СМС-код. Люди, що не мають телефону, теж отримують можливість підписати договір на медичне обслуговування. У цьому разі буде сфотографовано документи хворого і долучено до декларації в електронному вигляді.
Коли всі дані внесені в електронний формуляр, його видруковують на папері, щоб людина переконалася у правильності заповнення паспортних даних. Якщо виявляться похибки, їх виправлять і видруковують документ ще раз у двох екземплярах, подаючи на підпис пацієнту.
Один папірець залишиться в лікарні, інший видається на руки відвідувачу. Потім на декларацію накладається цифровий підпис, і вона потрапляє в систему “Електронне здоров’я”.
Тепер від держави цьому медичному закладу буде надходити фінансування на лікування конкретної людини. У разі виникнення негараздів зі здоров’ям, людина звертається до “свого” лікаря.
У разі якщо рівень медичного обслуговування пацієнта не задовольнить, він може переукласти декларацію з медиком з іншої лікарні чи з цього ж закладу. Укладання нової декларації автоматично припиняє дію попередньо підписаної.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень