Не вживайте їх: помилки в українській мові, які псують солов’їне мовлення

Існують усталені фрази, які люди вживають за різних життєвих обставин. Всі звикли до них, і практично ніхто не підправляє людину, коли вона говорить щось неправильно. Розберімося, як треба казати насправді.

Придбали в магазині паличку ковбаски, але забули перевірити термін придатності. Вдома, вдягнувши окуляри, таки додивилися, що вживати продукт уже запізно. Кажете про це чоловіку, а він у серцях вигукує: “Пеняй на себе!”

Бачили очі, що купували…

Тут треба відірватися від кухонних проблем і зауважити благовірному, що правильно говорити:

“Бачили очі, що купували, то їжте, хоч і повилазьте!”

Другу частину фрази можна й не промовляти вголос. Уже з першої стане зрозуміло, що ви мали на увазі.

Якраз на кухню нагодилася старенька бабуся, дізналася, через що сварка, та й підсумувала по-своєму: “Кому щастя, кому нещастя…” Літня жінка могла б згадати не російську кальку, а чисто український вислів:

“Кому весілля, а курці – смерть”.

Напевно, замолоду не раз чула подібне від односельців. Донька, дізнавшись, що на вечерю домашні залишилися без смачного наїдку, особливо не переймається, філософськи зауважує: “Не сваріться! Ваша ковбаса виїденого яйця не варта!” Дівчина мала б насправді не копіювати російський вираз, а вжити свій, український:

“Ті нерви не варті дірки з бублика!”

Не за пару хвилин ласуватиме ковбаскою, а за кілька

Син вирішив не миритися з проблемою і заспокоїв родичів: “Зараз збігаю в магазин і куплю свіжу ковбасу, – і додає вже з порога, – зачекайте пару хвилин!” Всі вдоволено кивають головами, навіть не замислюючись, що пара – це те, що йде з чайника, коли він кипить. А правильно казати:

“Зачекайте кілька хвилин!”

Звісно, якщо хлопчина збирається ходити не довше 10 хвилин, то вираз буде відповідати дійсності. Паралельно можна вживати варіант: “декілька”, але в жодному разі не “пара”.

Нові статті

Схожі статті

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.

Напряму: в які країни українці можуть поїхати на потязі без пересадок у 2024 році – повний список

Подорожі з України зараз — дуже складна справа. Втім, "Укрзалізниця" пропонуϵ українцям декілька прямих маршрутів 2024 на потягу без пересадок. Повний список "Один Факт" наводить нижче.