Чому не можна обламувати бузок на вулиці: справа не тільки в прикметах — що кажуть юристи і біологи

Бузок починаϵ пишно квітнути в квітні та травні. Але обламувати його не можна. Які прикмети і міфи існують з цього приводу в народі — читайте в матеріалі від "Один Факт".

Коли починаϵ квітнути бузок — багато людей сприймають це як добрий знак. Лише одиниці можуть подолати спокусу і не обламати квітучі гілочки, щоб створити пишний букет для оселі. Чому саме не можна виламувати бузок — читайте нижче.

На думку біологів, які багато років присвятили дослідженню рослин — обламувати квітучий бузок категорично не можна. Справа в тому, що в народі існуϵ міф, нібито після обрізки бузок наступного року буде квітнути ще пишніше. Біологи наголошують, що “обламувати” та “обрізати” – це зовсім різні речі. Якщо ви хочте допомогти бузку і зробити його ще більш пишним — спочатку дочекайтесь, коли кущик відцвіте повністю. Потім візьміть до рук секатор і обріжте насіннячко, яке залишилось на місці суцвіть.

Звісно ж, головна причина – чому саме обламувати бузок заборонено, це намагання зберегти кущі цілими. Якщо постійно обламувати гілки, то існуϵ ризик, що чагарник завʼяне і вже нікого не буде радувати своїм цвітінням. Чим більше люди ламають гілки бузку, тим імовірніше погіршення його цвітіння наступного року. Якщо чагарник ламати постійно і регулярно — то в наступному сезоні бузок взагалі може загинути.

Чи можна обламувати бузок: що кажуть юристи?

Чому не можна обламувати бузок: що кажуть юристи
Чому не можна обламувати бузок: що кажуть юристи

Оскільки бузок, як і багато інших рослин та чагарників — росте на вулиці, то його вважають елементом державного благоустрою. Діюче законодавство нашої країни говорить про те, що псування такого чагарнику дорівнюϵ шкоді, яка наноситься майну, що належить місту. За такі дії в законодавстві передбачена відповідальність, що становить від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Прикмети про бузок, або чому його не можна рвати

Чому не можна обламувати бузок: прикмети
Чому не можна обламувати бузок: прикмети

Народні прикмети кажуть, що бузок під час цвітіння краще не обламувати — аби не втратити особисте щастя. Якщо ви запланували налагодження стосунків в родині, мріϵте про купу грошей або ж хочете позбавитись недоброзичливців — обовʼязково поставте вдома букет фіолетового бузку. Зверніть увагу, що білий бузок для цього не підходить, бо вони роблять навпаки і стають причиною сварок, зрад, розладів та злиднів.

Нові статті

Схожі статті

По коліна у воді і без пательні в руках: Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею

Майстер кулінарних шедеврів Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею. В руках у нього — зовсім не пательня. Де відпочив шеф-кухар — дізнайтесь з матеріалу від "Один Факт".

Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

Салат наче й звичайний, а от подача доволі цікава: роблю з чипсів квітку хризантеми – гості просто шаленіють

На святковому столі цей салат матиме доволі ефектний вигляд. При цьому готується "Хризантема" дуже просто. Коли опануєте, таким же чином можете прикрашати будь-яку закуску.

Смугастий пухляш із зеленими очима: до Alyona Alyona після “Євробачення” завітав незвичний гість

Реперка Alyona Alyona, яка кілька днів тому посіла 3 місце на "Євробаченні 2024", заспівавши в дуеті з Jerry Heil — вже повернулась до України. І влаштувала теплу зустріч із зеленооким прихильником.