Джоконда на картині Леонардо да Вінчі усміхається чи посміхається, таємнича чи таємна: не все так однозначно

Про таємничу Джоконду, секрет якої й досі ніхто не спромігся розгадати, чули практично всі. Навіть люди, які дуже далекі від мистецтва. А от чи відомо вам, як правильно казати: "Джоконда посміхається" чи "Джоконда усміхається"?

Про таємничу Джоконду, секрет якої й досі ніхто не спромігся розгадати, чули практично всі. Навіть люди, які дуже далекі від мистецтва. А от чи відомо вам, як правильно казати: “Джоконда посміхається” чи “Джоконда усміхається”?

Якби справа стосувалася звичайної жінки, ми б безпомилково визначили, усміх у неї на обличчі чи посміх. Відкрита, доброзичлива, лагідна людина зазвичай усміхається, а якщо кепкує чи знущається зі співбесідника – то посміхається.

Роздивитися зблизька, усміхається чи посміхається Мона Ліза, практично неможливо

Та то з пересічними громадянами все просто. А от із Моною Лізою Леонардо да Вінчі суцільна проблема. Одним здається, що вираз обличчя дівчини на картині добрий і ласкавий, і вона насправді усміхається. Інші з піною біля рота будуть доводити, що бачили Джоконду на власні очі в Парижі й певні – панянка налаштована доволі скептично, а значить, посміхається. Кожному своє.

А от із трактуванням найвидатнішої усмішки на Землі – таємничої чи таємної – можна дати однозначну відповідь: усмішка Мони Лізи таємнича і в жодному разі не таємна.

Терміном “таємничий” позначаються загадкові, невивчені, сповнені таємниць події. Що якраз відповідає нашій унікальній дамі. “Таємний” вживається стосовно секретних матеріалів, які навмисно приховують від більшості людей, і які не мають розголошуватися. Погодьтеся, до Джоконди цей термін ніяким боком не підходить.

Щоб побачити таємничу Джоконду, доведеться трішки поштовхатися

Вважається, що побувати в Парижі й не побачити унікального портрета з оптичною ілюзією, видається марною справою. От тільки ті, хто побував у Луврі, виходять звідти трішки розчарованими.

Загадкова красуня перебуває на віддалі за парапетом, ще й куленепробивним склом відгороджена. А довкола завжди штовхається стільки туристів, що годі й пробитися. Та якщо вдасться таки зробити кілька оригінальних знімків, будете вражені до глибини душі – муза художника на всіх них виглядатиме по-різному.

Нові статті

Схожі статті

Любовний гороскоп на червень 2024: які романтичні сюрпризи чекати знакам Зодіаку в перший місяць літа

Любовний гороскоп на червень 2024 розповість, які сюрпризи підготував перший місяць літа кожному з 12-ти знаків Зодіаку в романтичній сфері життя. Дізнайтесь, кого чекають гармонія і довіра.

Діма Коляденко розсекретив, скільки заробляϵ за місяць і скільки має віддати: сума в десятки тисяч гривень

Артист Дмитро Коляденко зізнався, скільки заробляϵ за місяць і яку суму винен банку. Хореограф не маϵ заробітків, які були раніше. Однак на оренду квартири чи номеру в готелі йому цілком вистачаϵ.

Всі чоловіки Ади Роговцевої, яка стала іконою жіночої краси: закохалася у вчителя і була розлучницею

Ада Роговцева має вигляд милої, ніжної та дуже правильної жінки. Але й у душі цієї праведниці здатні палати шалені пристрасті. Ось так і трапилося в житті акторки заборонене кохання.

“Ми більше не можемо це приховувати”: Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська очікують на поповнення

Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська опублікували відео, в якому натякнули на те, що вони чекають поповнення: невже між суддями "МастерШеф" роман?