Вбережіть собаку від нападу кліща: треба перед прогулянкою зробити одну просту річ

Чим тепліше стає за вікном, тим активніше проявляють свою діяльність кліщі. Під час прогулянки з домашнім улюбленцем ці кровопивці можуть напасти на собаку. Укус комахи-переносника може спричинити серйозні захворювання.

Якщо собачку вкусить заражений кліщ, доведеться проводити тривалий і дорогий курс лікування. Тому бажано залучити профілактичні заходи, щоб убезпечити чотирилапого друга від проблем.

Медикаментозні засоби

Завчасно потурбуйтеся про тварину, придбавши у зоомагазині чи ветаптеці будь-який із засобів, що допомагає відлякувати кліщів, бліх, комарів й шкідників іншого штибу. Препарати мають різні назви й можуть бути у вигляді крапель, спреїв, пігулок.

Перед виходом із будинку змастіть холку собаки спеціальним препаратом проти кліщів

Рідкий засіб наноситься на холку. Таблетки підмішуються в їжу тварини. В продажу присутні захисні нашийники. Ними теж можна скористатися, аби уникнути укусів кліщу.

Народні засоби

Якщо немає бажання використовувати репеленти, можна взяти більш приємні речі, наприклад, ароматичні олії. Добре відлякуватимуть кліща олія чайного дерева чи розмарину.

Ще простіше перед прогулянкою бризнути на годованця сумішшю оцту з водою. Подібний запах не сподобається небезпечній комасі, і вона не присмокчеться. Замінити оцет можна настоєм часнику або квіток ромашки.

Якщо кліщ все-таки укусив

Помітивши кліща, скористайтеся спеціальним пінцетом

По поверненні з прогулянки, уважно огляньте собаку. Якщо кліщ усе-таки присмоктався, слід якомога швидше зняти нахабу. Задля цього слід мати спеціальний пінцет чи петлю, які є в продажу.

Діяти слід дуже обережно, щоб вивудити його разом із голівкою, не обірвавши, бо вся отрута міститься саме там. Викрутивши кліща, ранку обробіть антисептиком. Працювати обов’язково треба в рукавичках, щоб не наражати себе на небезпеку.

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.