Три відтінки однієї картоплі: який сорт буде смачнішим та довше збережеться – червона, жовта або біла?

Чи знаєте ви, що обирати картопельку можна не тільки за сортом, але й за кольором шкірки? Яка ж з них смачніша та довше зберігається: червона, біла або жовта? Читайте у нашій публікації

На сьогоднішній день в світі нараховується близько 4 тисяч різновидів картоплі, що була виведена штучно — за допомогою селекції. Цей овоч відрізняється як за сортом, так і за кольором шкірки. На магазинних полицях зустрічається біла, червона або рожева, синя або фіолетова, а ще – жовта картопля. Кожен з цих різновидів має свої властивості та цінні якості.

Картопля буває різною: червоною, жовтою, білою
Картопля буває різною: червоною, жовтою, білою

Картопля різних кольорів: в чому різниця?

Кольорові сорти картоплі відрізняються за смаком та харчовими показниками. Наприклад, картопелька з білим м’якушем містить найбільшу кількість крохмалю, а ось жовті сорти відрізняються високим вмістом каротину (вітаміну А). М’якуш в картоплі з червоною шкіркою містить в собі підвищену кількість антоціанів. Вважається, що саме цей різновид картопельки є найкориснішим. Вчені підтверджують — антоціани дійсно допомагають продукту з червоним кольором шкірки позитивно впливати за здоров’я людини. Але ефект зберігається лише в сирому вигляді, а ось при смаженні чи відварюванні картопля по своїм корисним якостям стає практично такою ж, як білі чи жовті сорти.

Скористатись антиоксидантними властивостями червоної картоплі можливо лише одним способом — вичавити з неї свіжий сік та випити його.

Картоплю якого кольору краще варити, а якого – смажити?

Для смаження більше підходить картопелька з червоною шкіркою
Для смаження більше підходить картопелька з червоною шкіркою

Картопля з білою або жовтою шкіркою ідеально підходить для приготування запіканки чи пюре — через великий вміст крохмалю.

Картопля жовтого кольору містить в собі багато каротину і завдяки йому має приємний солодкий присмак, швидко розварюється та виходить розсипчастою. На вигляд цей сорт доволі апетитний. Він дозволяє приготувати смачне і ніжне картопляне пюре – без грудочок.
Рожева і червона картопля містить в собі велику кількість антиоксидантної речовини — антоціану.

Варена картопля виходить смачнішою, якщо її приготувати з сорту із жовтою шкіркою
Варена картопля виходить смачнішою, якщо її приготувати з сорту із жовтою шкіркою

Під час термічної обробки саме ці сорти добре зберігають свою форму. Крохмалю в них набагато менше, аніж у картоплі з жовтою шкіркою. Червону картоплю можна використовувати для приготування овочевих салатів, картоплі фрі та смаження на пательні.
Серед численних сортів картоплі є й різновиди інших кольорів. Наприклад — сорт з фіолетовою шкіркою, в якому багато антоціанів або фенольних кислот.

Як колір шкірки в картоплі впливає на тривалість зберігання?

Забарвлення шкірки в картоплі ніяк не впливає на термін зберігання, адже він залежить від термінів дозрівання овоча. Картопля середніх та пізніх сортів дозрівання зі щільною шкіркою має дуже гарні якості зберігання (на рівні 95%).

 

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.