Якщо зникло світло, а комп’ютер треба: методи, як зарядити ноутбук без розетки під час відключень електрики

Зараз часто можна зустріти відключення світла по всій Україні та постає питання, як можна зарядити комп'ютер без розетки: кілька простих та ефективних способів.

У випадку, коли доступ до електромережі обмежений, можна звернутися до альтернативних джерел енергії для зарядки ноутбука. Такі джерела включають генератори, автомобільні акумулятори, сонячні панелі та портативні зарядні пристрої, відомі як павербанки.

Однак важливо звернути увагу на те, щоб підключення цих джерел енергії до ноутбука було виконане правильно, щоб уникнути можливих пошкоджень пристрою та забезпечити ефективну зарядку.

З точки зору зарядки, інтерфейси Thunderbolt і Type C мають схожі можливості. Обидва можуть передавати енергію до 100 Вт. Тому, якщо ви маєте адаптер Thunderbolt, його можна підключити до відповідного порту на ноутбуці і користуватися пристроєм без турботи щодо зниження рівня заряду батареї.

Павербанки

Портативні зарядні пристрої для ноутбуків, відомі як “павербанки”, стали необхідним аксесуаром для тих, хто активно використовує свій ноутбук поза межами дому або офісу. Найпопулярніші моделі павербанків мають номінальну ємність від 10 до 30 тисяч міліампер-годин, але для заряджання ноутбука рекомендується вибирати модель з ємністю 20 або 30 тисяч міліампер-годин.

Експерти поділились лайфхаком, який допоможе зарядити ноутбук без світла
Експерти поділились лайфхаком, який допоможе зарядити ноутбук без світла

Ідеальним варіантом буде наявність роз’єму Type C як на павербанку, так і на ноутбуці. Це забезпечить швидке та ефективне заряджання без зайвих перехідників чи адаптерів.

Автомобільний акумулятор

Автомобільний акумулятор може використовуватися для заряджання ноутбука без зарядного пристрою, якщо відсутній доступ до електромережі. Для цього потрібен інвертор, який перетворить постійний струм автомобіля на змінний. Наприклад, інвертор BESTEK 300W Power Inverter може забезпечити достатньо потужності для живлення ноутбука, необхідної для подорожей чи відряджень. Інвертор потрібно буде розмістити десь на підлозі автомобіля, але це все одно зручний спосіб використання ноутбука в дорозі чи на відкритому повітрі.

Смартфон або планшет

Використання смартфона або планшета для заряджання ноутбука стає все більш поширеним. Деякі сучасні смартфони, такі як Samsung Galaxy та деякі моделі планшетів, наприклад, iPad, підтримують функцію зворотної зарядки. Це означає, що вони можуть виступати як портативні зарядні пристрої для інших пристроїв через підключення по USB.

Експерти поділились лайфхаком, який допоможе зарядити ноутбук без світла
Експерти поділились лайфхаком, який допоможе зарядити ноутбук без світла

Для активації цієї функції на пристроях з Android може знадобитися ввімкнути її у налаштуваннях. Але в іншому випадку, достатньо просто підключити свій ноутбук до порту USB-C вашого планшета для швидкого заряджання.

Сонячні батареї

Портативні сонячні батареї, здатні генерувати напругу, що відповідає вимогам ноутбуків, мають потужність приблизно 100 Вт. Їхні розміри становлять приблизно 1 м².

Експерти поділились лайфхаком, який допоможе зарядити ноутбук без світла
Експерти поділились лайфхаком, який допоможе зарядити ноутбук без світла

Для зарядки ноутбука можна використовувати різні методи підключення. Зокрема, можна використовувати роз’єм Type C або спеціальний кабель із круглими роз’ємами, який часто йде в комплекті з батареєю.

Нові статті

Схожі статті

Народні прикмети на Трійцю 2024: не робіть цього 23 червня, щоб віку собі не вкоротити – головні заборони

В 2024 році християни української церкви відзначають свято Трійці 23 червня. "Один факт" розповість, які традиції, забобони і заборони існують в одне з найбільших релігійних свят року.

“Клуб 40 років і незаміжня”: Аніта Луценко, Tayanna, Лідія Таран та інші зірки, які не побралися за піввіку

Деякі зіркові українки із заміжжям не поспішають. Аніта Луценко, Лідія Таран, Tayanna та інші знаменитості довели, що шукати справжнє кохання після 40 — все ще можливо.

“Нас буде шестеро”: Тімур та Інна Мірошниченки розповіли, що запланували невдовзі всиновити ще одну дитину

В родині Тімура та Інни Мірошниченків очікують на поповнення. Невдовзі їх стане шестеро, бо родина вирішила всиновити ще одну дитину. Більше деталей "Один Факт" розповість далі.

Чи можна їсти стару картоплю та цибулю, які проросли: експерти дали цікаву відповідь, котра здивує всіх

Зимові запаси картоплі та цибулі не завжди вдається зʼїсти вчасно. Чи можна вживати в їжу старі овочі, що проросли і що з цього приводу кажуть експерти? Читайте про це далі.