Фільм “Стоп-Земля” про підліткові проблеми ще не вийшов у прокат: натомість зібрав купу нагород

Фільм "Стоп-Земля" назвали найкращою українською стрічкою року. Режисерка і сценаристка Катерина Горностай показала життя підлітків без прикрас та зайвого бруду.

У широкий прокат підліткова драма поки не вийшла. “Стоп-Земля” подорожує різноманітними кінофестивалями як в Україні, так і за її межами. Одесити відзначили фільм Гран-прі та “Золотим Дюком” серед інших молодіжних картин, берлінці вручили “Кришталевого ведмедя”. А “Кіноколо” взагалі виділило за історію про київських школярів відразу 5 нагород – за кращий повномасштабний фільм, дебют, режисуру, сценарій та жіночу роль.

Фільм про дорослішання підлітків

“Стоп-Земля” – це така гра, в якій діти граються на дитячому майданчику. Ведучий заплющує очі, намагається зловити когось із гравців і впізнати. Підлітки галасують, намагаючись збити його з пантелику. В процесі гри той, в кого заплющені очі, набиває купу ґуль та синців, наштовхуючись на перешкоди у вигляді гірок та драбинок.

Фільм здобув чимало нагород

Подібна метафора чудово передає кризу 16-річного віку. Підлітки у цей час переживають муки першого кохання і вибору свого шляху в житті. Пошук друзів супроводжується злетами й зрадами. Процес характеризується набиттям шишок та появою хибних орієнтирів. Головна задача – зберегти натхнення до гри.

У центрі сюжету Маша, що закохана в однокласника Сашу, який про це нічого не знає. Дівчина дружить з Яною та Сєнею. Усім гуртом вони готуються до випускного балу. Разом з іншими однолітками вони займаються звичними підлітковими справами – пробують курити, вживають марихуану, нецензурно лаються, сваряться з батьками, спілкуються у соцмережах, дорослішають у статевому плані.

При всьому цьому вони залишаються нормальними дітьми без особливих крайнощів, якими рясніють інші стрічки, зняті останнім часом.

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.