“Червона рута” зробила Софію Ротару тою, ким вона є: легендарний композитор Володимир Івасюк доклав руку

Володимир Івасюк — український композитор, якого вважають одним із основоположників української естрадної пісні. Його хіт "Червона Рута" став шлягером. А співала його не тільки Софія Ротару.

Відомий український композитор і музикант Володимир Івасюк тягнувся до музики з малих років. Вже в 3 роки маленький Володя дуже любив репетиції вчительского хору, в якому виступали його батьки. В 5,5 роки Володимир Івасюк пішов навчатись музиці по класу скрипки до дитячої музичної школи. А коли Івасюку було 21 – він написав один зі своїх найвідоміших творів: “Червона Рута”.

Володимир Івасюк, яка і багато інших творчих особистостей — полюбляв працювати над піснями саме ввечері. Наприкінці 60-х років з-під його пера вийшло чимало музичних шлягерів — від “Каштанів” і до “Мила Моя”. Серед великої кількості хітів в Івасюка був один, який він ніяк не міг завершити декілька років поспіль.

Історія народження тексту пісні “Червона Рута” почала народжуватись в один з вечорів. Володимир Івасюк засів у батьковій бібліотеці та почав там гортати книжку із народними піснями, які були зібрані композитором Володимиром Гнатюком. Саме в ній музикант побачив наступні рядки:

Ой ходила, говорила гільтайова мати,
Назбирала троєзілля мене чарувати,
Назбирала троєзілля червону рутоньку,
Та й схотіла зчарувати мене, сиротоньку.

Таϵмниця чарівної квітки червоної рути стала все більше турбувати Володимира Івасюка. Композитор їздив карпатськими селами та розпитував стареньких місцевих мешканців про народну легенду і диво-квітку.

Чернетка тексту пісні Червона Рута
Чернетка тексту пісні Червона Рута

На Путильщині молодому Івасюку розповіли легенду про червону руту, яка квітне лише раз на рік, зʼявляючись на свято Івана Купали. Вважаϵться, що дівчина, яка знайде червону руту під час її цвітіння — зможе взяти в неї усі чари разом і… причарувати до себе коханого хлопця назавжди.

З тої пори Володимир Івасюк невпинно працював над нотами і акордами нової пісні, писав текст… і ніяк не міг завершити. Перший чистовик майбутнього шлягеру зʼявився в Івасюка лише 18 грудня 1970 року. Композитор та автор пісень подарував його на день народження своїй подрузі Марії Соколовській, в яку був таϵмно закоханий.

Славетну “Червону Руту” Володимир Івасюк заспівав разом із Назаріϵм Яремчуком і Василем Зінкевичем під час Всесоюзного конкурсу “Пісня-71”. Вже через 2 роки цю пісню співали у всьому Радянському Союзі.

Історія пісні Червона Рута
Історія пісні Червона Рута

Згодом пісня була додана до репертуару вокального ансамблю “Смерічка”. Та найбільшу популярність “Червона рута” Івасюка отримала після того, як її виконала Софія Ротару.

Цікаво, що на тлі популярності твору навіть зняли український музичний фільм з однойменною назвою, в якому були виконані пісні Володимира Івасюка. В основі сюжету цього фільму — історія кохання карпатської дівчини та донецького хлопця. Головні ролі в мюзиклі виконали Василь Зінкевич і Софія Ротару.

Зараз пісня Володимира Івасюка “Червона Рута” вже була виконана багатьма іншими відомими і молодими, починаючими артистами. Серед них — ВІА “Смерічка”, Ярослав Євдокімов, Назарій Яремчук, Тото Кутуньо, Вахтанг Кікабідзе.

Нові статті

Схожі статті

“Так, я йому зрадила”: 57-річна Ольга Сумська назвала реальну причину розлучення з першим чоловіком

Віталій Борисюк не є першим чоловіком в Ольги Сумської, адже до цього акторка була одружена з Євгеном Паперним, але не склалось через одну просту причину.

Дуже довге волосся під руками, ще й зеленого кольору. Леся Нікітюк викликала фурор своїм виглядом

36-річна Леся Нікітюк проводить літо біля басейнів з прохолодною водою. Нещодавно зірка здивувала соцмережі своїм зовнішнім виглядом. Навіщо Леся пофарбувала волосся під пахвами в… зелений колір?

“Я їду на Мальдіви!”: Наталія Могилевська розповіла, що разом зі своєю сімʼєю відправляється у відпустку

Наталія Могилевська повідомила радісну новину - співачка відправляється на відпочинок, а саме на українські Мальдіви та бере з собою чоловіка та доньок. Подробиці.

Веде донжуанський спосіб життя: що відомо про всіх коханок Сергія Жадана до і після Христини Соловій

Приголомшливий поет, фронтмен гурту "Жадан і собаки", співак Сергій Жадан справжній ловелас. Чоловік вдало підкорює серця обраниць, але які жінки можуть претендувати на місце музи артиста?