Любив чай, але з певною ноткою: що Тарас Шевченко додавав до улюбленого напою, щоб він смакував ще краще

Тарас Шевченко вражав не лише своєю неповторною творчістю та талантом, але й тим, які звички він мав: який був улюблений напій поета та як одягався?

Улюбленим напоєм Тараса Шевченка був чай, і ця його пристрасть була добре відома друзям та колегам поета. Зокрема, Микола Костомаров згадував у своїх щоденниках про їхні зустрічі в Києві, де вони проводили довгі літні вечори на Хрещатику, сидячи в саду за чашкою чаю. Ці вечори були наповнені тривалими бесідами та суперечками, під час яких Шевченко постійно пив чай, склянка за склянкою, не забуваючи просити ще одну порцію.

Костомаров також описував випадки, коли Шевченко міг випити до десяти склянок чаю з додаванням рому. Незважаючи на такі обсяги вживання чаю з алкоголем, він лише одного разу бачив Шевченка по-справжньому п’яним. Це свідчило про його високу стійкість до алкоголю і водночас про його міру та поміркованість у вживанні спиртних напоїв.

Кулінари розповіли, як приготувати улюблений напій поета Тараса Шевченка
Кулінари розповіли, як приготувати улюблений напій поета Тараса Шевченка

Під час заслання, коли умови життя були особливо важкими, чай ставав для Шевченка ще більш цінним. Через погану якість води та часті розлади травлення, викликані вживанням кумису, який був популярний серед місцевого населення, чай перетворювався не лише на улюблений напій, а й на важливий засіб підтримання здоров’я. Таким чином, чай допомагав поетові витримати всі складнощі та негаразди, з якими він стикався під час свого заслання.

Кулінари розповіли, як приготувати улюблений напій поета Тараса Шевченка
Кулінари розповіли, як приготувати улюблений напій поета Тараса Шевченка

Він не приховував своїх слабкостей і відверто віддавав перевагу чаю. Для приготування такого напою потрібно було взяти:

  • 1 ч. л. чорного чаю
  • 150 мл окропу
  • 30 мл рому
  • мед до смаку
  • паличка кориці

Варто зазначити, що Шевченко завжди дотримувався модного стилю, що було цілком природно з огляду на його успішну кар’єру портретиста у Петербурзі. Його прибутки дозволяли йому не відмовляти собі у стильних речах. В одному зі своїх щоденникових записів він згадував про надзвичайне задоволення від придбання гумового плаща-макінтоша, за який заплатив 100 рублів – значну суму на той час.

Нові статті

Схожі статті

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева не поступається красою 89-річній француженці Бріжит Бардо

Чарівна Ада Роговцева — українська акторка театру та кіно, яка в свої 86 років залишається справжньою жінкою. В красі та стилі вона цілком може перемогти француженку Бріжит Бардо.

Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олег Винник показав єдину жінку, в яку закохався ще студентом

Олег Винник — співак, що підкорив серця багатьох українок. Довгий час цього красеня з блакитними очима вважали холостяком. Та насправді своє перше і єдине кохання він зустрів ще в студентські роки.

Робота – це робота: Наталія Сумська розповіла, як робота в театрі зі своїм сином вплинула на їхні відносини

Акторка Наталія Сумська розповіла, які відносини має зі своїм сином В'ячеславом Хостікоєвим, адже їх об'єднує одна робота в театрі: чи спілкуються між собою?