Закарпатці взялися до озеленення: висадили шевченківські дубочки, тюльпани, платани і навіть тернистий лимон

Мукачево й Ужгород віднині милують око не лише японськими сакурами. В останній час тут з'явилося чимало інших – екзотичних і символічних – рослин.

Тернистий лимон

Мешканці Мукачева можуть вдосталь помилуватися екзотичною рослиною – тернистим лимоном. Задля цього достатньо пройтися поблизу Центру надання адміністративних послуг.

Тернистий лимон добре прижився у Мукачевому

Тож сміливо можна фотографуватися не лише біля сакур, але й залучити додаткову локацію. Рослина хоч і належить до цитрусових, але є найбільш холодостійким представником виду, здатним переживати морози до -15-20°С. Так що закарпатський клімат припав тернистому лимону до снаги.

Тюльпани

Тюльпанову алею в Мукачевому висадили у пам’ять про захисника-земляка. Роман Жук поліг на війні, відстоюючи незалежність України. 13 тис. цибулин пішло на облаштування пам’ятного місця на площі Тараса Шевченка.

Тюльпани на честь Героя

До висадки у 2022 році долучилася дружина мужнього бійця Лєна та небайдужі мукачівці. Локацію було обрано невипадково. Саме напроти університету вони познайомилися одне з одним.

Дуби і платани

В Ужгороді висадили 80 молодих дерев, півсотні з яких складають платани, а решта – дуби. Таким чином закарпатці підтримали екоакцію “Шевченко єднає Україну”. Зо три десятка жолудів були зібрані біля дуба Шевченка на Черкащині, і з них виростили саджанці. Ще в дитинству маленький Тарасик полюбляв сидіти в тіні розлого дуба, малюючи і ховаючи тут свої доробки, що пан Енгельгардт не побачив.

Шевченківські дубочки в Ужгороді

Почесну місію висадження дубків у Боздоському парку довірили місцевим депутатам і представникам екологічної інспекції. 20 шевченківських дубочків тепер прикрашатимуть алею Слави, ще 10 можна буде побачити в різних куточках парку. Нову вулицю Богомольця урізноманітнять саджанцями 50 платанів, які чудово впишуться в широкий проспект, коли підростуть.

Платани в Ужгороді

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.