Гайворонська вузькоколійка вражає іграшковими розмірами: тут усе маленьке – колії, паровозик, вагончики

Всі ми чули про Рівненську вузькоколійку, якою користуються не лише місцеві мешканці, але й туристи. Подібна "кукушка" присутня й на Кіровоградщині. Причому Гайворонська довша за свою західну колежанку на 24 км.

Гайворонську вузькоколійку визнали найдовшою не лише в Україні, але й в Європі, адже її маршрут простягається на 130 км. Коли вона з’явилася у 1897 році, то з’єднувала Струньков (нині входить до Гайворона) з Кам’янкою – нині це територія Молдови. Шлях проліг через Голованівськ, Підгороднє, Рудницю. Навіть у ХХI сторіччі вузькоколійка не втратила своїх функцій і продовжує перевозити пасажирів і вантажі.

Подібне видовище з паротягом зустрінеш нині не часто

Ширина колії всього 75 см. Звісно, на такі рейки мають ставати спеціальні локомотиви. Є такі ще з-поміж радянських Ту-2 і більш давні конструкції паровозів у стилі ретро. Тож завжди можна влаштувати екскурс у давнину. Щоб побачити унікальну вузькоколійку, треба приїхати на Гайворонський залізничний вокзал.

Маленький паротяг тягне за собою мінівагони

Місцеві мешканці звикли до “кукушки”, а туристів надзвичайно вражають мініатюрні розміри локомотива й вагончиків. Здається, що потрапив у справжню казку. І це не дивно, адже у радянський спадок нам дісталися колії завширшки 1,52 м. А тут усього 0,75 м.

Туристичний маршрут

У Карпатах є дві вузькоколійки, що перевозять туристів. Гайворонці теж час від часу влаштовують “паровозівки”. Восьмий ретро-тур із паротягом Гр-280 відбувся 18 лютого. Через необхідність ремонту було зроблено паузу. А у травні маршрут для розваг планують запустити знову.

У програмі туру катання на Волзі по рейках

Зазвичай “Гайворонський експрес” стартує у Гайвороні й простує до Бершаді. Потім туристів привозять назад. Три вагони забиваються любителями ретро під зав’язку. Адже не часто є можливість проїхати під парою зо півсотні кілометрів. У програмі: відпочинок на березі Південного Бугу. Подорожників частують кулешем, розважають українськими танцями й піснями, а ще пропонують проїхатися автомобілем по рейках.

Нові статті

Схожі статті

Стільки користі в одній тарілці навіть уявити важко: рецепт неймовірного супу з броколі за лічені хвилини

Весняні дні стають щедрими на свіжість та зеленість, і саме час насолоджуватися корисними стравами. Один із найкращих варіантів для поживного та смачного обіду – це крем-суп з броколі.

Покохала чоловіка сестри та зраджувала власному: Ольга Сумська розповіла про свій шлях на 57-му році життя

На 23 серпня 2024 року заплановане святкування 58 дня Народження видатної української акторки Ольги Сумської. За своєю спиною ця жінка має десятки ролей, безліч нагород і щиру любов глядачів.

Дзідзьо виїхав за кордон і розповів, заради кого насправді покинув батьківщину: така любов вимагає дій

Відомий співак Дзідзьо, справжнє ім'я якого Михайло Хома, бореться на культурному фронті. Нещодавно він приїхав до США, де взяв участь у благодійних заходах, спрямованих на допомогу Україні.

Андрій Данилко та мама Сердючки Білоконь: історія кохання не з першого погляду, чутки та реальні факти

Андрій Данилко та Вєрка Сердючка – два образи, які протягом 30 років чарують публіку. За Сердючкою ховається талановитий співак Андрій Данилко, особисте життя якого завжди залишалося таємницею.