Породіллі у 2023 році мають шанс отримати відразу два пакунка малюка: від держави і від благодійників

Життя завжди перемагає смерть. От і українки, попри повномасштабну війну, продовжують народжувати дітей. Природно, у новоспечених мам виникають питання щодо отримання безкоштовного набору для немовляти. Як це треба робити?

Благодійна допомога

Безплатні набори для немовлят із боді, светриками, черевичками, підгузками, дитячим харчуванням й іншими необхідними для малюків предметами вирішила сформувати для українських діток BGV Charity Fund.

Благодійники витратили 1 мільйон доларів на підготовку 10 тис. наборів. Право на отримання пакунка мають батьки, якщо дитинці не минуло ще 3 місяців. Звісно, мешканці тимчасово окупованих територій на подібну допомогу розраховувати не можуть.

Благодійна організація безплатно роздає набори для малюка

Заявка подається онлайн із додаванням сканів свідоцтва про народження дитини, паспорту одного з батьків, ІПН. Після розгляду посилка буде відправлена “Новою поштою”.

Офіційна допомога

Пакунок малюка від держави у 2023 році ніхто не скасував. Окрім допомоги при народженні дитини батьки мають право на отримання “пакунка малюка”. За їхнім бажанням можна отримати суму грошей, еквівалентну його вартості.

Зазвичай ця одноразова допомога видається тим медичним закладом, в якому жінка народжувала дитину. Ті, хто народили за кордоном, удома чи в окупації, звертаються за цим видом допомоги в підрозділ з питань соціального захисту населення.

Замість пакунка маляти можна отримати гроші на карту

Заявку і відповідний пакет документів слід встигнути подати у перші 30 днів життя немовлятка.

Якщо є бажання замість “пакунку малюка” отримати гроші, звертатися до відповідних служб можна протягом 12 місяців з дня народження дитини. Щоб отримати послугу “єМалятко” у грошовій формі додатково знадобиться підписати відмову від “пакунку малюка” всіма родичами. А ще вказати номер рахунку, куди має бути перерахована сума допомоги.

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.