У Києві та Кропивницькому розквітли катальпи: їхні великі квітки дуже нагадують орхідеї

Це дивовижне екзотичне дерево можна побачити в багатьох містах. Нині воно зацвіло гарними великими квітками як у Києві, так і в Кропивницькому. Комусь катальпа бігнонієподібна видається схожою на слона чи мавпу. Мовляв, листя – це справжнісінькі слонячі вуха, а от плоди, що звисають з гілок, не що інше, як мавпячий хвіст.

Це дивовижне екзотичне дерево можна побачити в багатьох містах. Нині воно зацвіло гарними великими квітками як у Києві, так і в Кропивницькому. Комусь катальпа бігнонієподібна видається схожою на слона чи мавпу. Мовляв, листя – це справжнісінькі слонячі вуха, а от плоди, що звисають з гілок, не що інше, як мавпячий хвіст.

Інші дивляться на речі більш прагматично, вважаючи квіти, що в наших широтах з’являються в червні, подібними до орхідеї, а стручки схожими на макарони чи навіть сигари. Фантазії любителям флори не займати. Та ніхто не стане заперечувати, що довкола дерев під час цвітіння панує яблучний аромат.

Катальпа цвіте у червні

Побачивши таку красу на вулиці, слід обов’язково зупинитися. Навіть якщо дуже поспішаєте, знайдіть хвильку стати під катальпою і загадайте бажання, яке обов’язково справдиться. Навряд чи в українців нині є інші мрії, окрім якнайшвидшого досягнення перемоги над ворогом.

Київ

Напевно, немає в столиці району, де б не зростала дивовижна катальпа. Південну гостю завезли в Україну ще в XIX столітті. На диво, субтропічна рослина, яка поширена в Північній Америці, Східній Азії та на Карибах, прижилася в помірних широтах, де не так тепло й волого.

Навіть молоді столичні деревця випустили квітки

Розквітає орхідейне дерево в середині червня і радує містян своїми великими квітками до липня. На їх місці згодом з’являться стручки завдовжки 25-35 см. На вулицях Києва можна зустріти не лише бігнонієвидну катальпу, але й прекрасну, яка зростає до 20 м у висоту. А ще трапляються яйцевидні та гібридні катальпи.

Кропивницький

Катальпи розквітли на вулиці Шевченка у Кропивницькому

Щоб помилуватися цвітінням катальпи, кропивничанам достатньо дістатися Набережної або прогулятися вулицею Шевченка. На площі Героїв Майдану теж є такі дерева. Стовбур одного з яких розколовся кілька років тому, і його було вирішено врятувати за допомогою підпірок.

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.