Українська альпіністка підкорила вершину вулкану в Папуа Новій Гвінеї: відтепер там майорить наш прапор

Українка здійняла наш прапор над вершиною вулкана Гілуве, найвищого вулкана не лише на острові Папуа-Нова Гвінея, а і всієї Океанії та Австралії.

Ця альпіністка – 44-річна Тетяна Яловчак, уродженка шахтарського містечка Селидове Донецької області. Жінка має не лише екстримальне захоплення альпінізмом, а і три вищі освіти, окрім них ще кваліфікацію психолога, інструктора з йоги, арттерапевта та сомельє. Також вона активно волонтерить – дуже насичена біографія, чи не так?

За життя Тетяна підкорила пів сотні гір на кожному континенті світу, і стала першою українкою, що підкорила 7 вершин на всіх континентах. На кожне своє сходження на гору вона завжди брала український традиційний вишитий рушник. Вершину вулкану Гілуве вона підкорила без страховки та безстрашно подолала 4300 метрів і розгорнула там рідний синьо-жовтий стяг.

“Своїми сходженнями я розповідаю про нашу Україну. Моя місія — показувати, хто ми, яка наша культура, щоб люди у різних куточках світу відчули нашу душу. Тому і сходження на Еверест було з українським рушником. Я не закликаю вас йти в гори та підкорювати Еверест. Я закликаю вас ставити масштабні цілі, такі як Еверест” – каже Тетяна Яловчак.

До речі, сходження на Еверест Яловчак здійснила ще в 2016 році. Тоді це теж була величезна подія, і Тетяна була другою українкою, що підкорила Еверест, буквально на наступний день після першої. А підкорення 7 вершин світу жінка здійснила лише за 5 років – починаючи з 5895-метрової Кіліманджаро в Африці в далекому 2012 і закінчуючи 4892-метровим Піком Вінсон в Антарктиді у 2017.

Зараз альпіністка пише другу книгу. Скоріше за все, вона теж буде мотиваційною, як і перша – у 2020 році спільно з видавництвом “Наш Формат” було видано “Підкори свій Еверест. Як поразку перетворити на перемогу”, де були описані теми мотивації, саморозвитку, і сам шлях до підкорення найвищої точки світу.

Нові статті

Схожі статті

Стільки користі в одній тарілці навіть уявити важко: рецепт неймовірного супу з броколі за лічені хвилини

Весняні дні стають щедрими на свіжість та зеленість, і саме час насолоджуватися корисними стравами. Один із найкращих варіантів для поживного та смачного обіду – це крем-суп з броколі.

Покохала чоловіка сестри та зраджувала власному: Ольга Сумська розповіла про свій шлях на 57-му році життя

На 23 серпня 2024 року заплановане святкування 58 дня Народження видатної української акторки Ольги Сумської. За своєю спиною ця жінка має десятки ролей, безліч нагород і щиру любов глядачів.

Дзідзьо виїхав за кордон і розповів, заради кого насправді покинув батьківщину: така любов вимагає дій

Відомий співак Дзідзьо, справжнє ім'я якого Михайло Хома, бореться на культурному фронті. Нещодавно він приїхав до США, де взяв участь у благодійних заходах, спрямованих на допомогу Україні.

Андрій Данилко та мама Сердючки Білоконь: історія кохання не з першого погляду, чутки та реальні факти

Андрій Данилко та Вєрка Сердючка – два образи, які протягом 30 років чарують публіку. За Сердючкою ховається талановитий співак Андрій Данилко, особисте життя якого завжди залишалося таємницею.