Нацбанк дивує випуском пам’ятних монет: тут тобі й емблема, і борщ, і соловейко, і навіть сітка

До 6 грудня Нацбанк випустив в обіг нову монету. Щоправда, присвятив її не Дню Святого Миколая, а іншому святу – Дню Збройних сил України.

Нова монетка матиме назву “Командування об’єднаних сил ЗСУ”. Якщо дивитися з боку аверсу, 10 гривень є ідентичними монеті, які почали випускати з 2018 року. На ній присутній номінал, обрамлений давньоруським орнаментом. Є герб України та позначено рік випуску.

НБУ випустив пам’ятну монету

А от реверс має емблему об’єднаних сил. Це стародавня козацька зброя – пірнач, що зображена на тлі двох схрещених шабель. Малюнок нагадує історичні корені українського війська.

Рифлену монету зі сплаву нікелю та цинку запускатимуть в обіг поступово. 10 гривень будуть прийматися всюди за номіналом. Оскільки тираж патріотичної монети склав 10 мільйонів штук, то вистачить усім, щоб помилуватися. Придбати диво-монету можна буде в Інтернет-магазині НБУ та в банках-дистриб’юторах.

Інші цікавинки для нумізматів

Це не єдиний патріотичний витвір українських банкірів. Раніше вони випустили монету номіналом у 5 гривень, присвячену волонтерському руху. Пам’ятна монета “Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!” має наклад у 50 тисяч.

НБУ випустив пам’ятну монету

На аверсі зображено руки, що плетуть сітку. На реверсі вибито карту України. Вона теж у вигляді маскувальної сітки, що переплела всіх громадян спільною метою.

НБУ випустив пам’ятну монету

Та не війною єдиною живе наша країна. НБУ випустив й інші цікаві монети. Зокрема, “Українська мова” та “Український борщ”. Перша з літерою Ї та соловейком має номінал 5 гривень і тираж 75 тисяч.

НБУ випустив пам’ятну монету

На другій, звісно, парує тарілка з борщем. Страва, до речі, пофарбована у характерний червоний колір. Монета має номінал 10 гривень і зроблена зі срібла.

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.