Естонія урочисто повернула культурні цінності в Україну, а учасники заходу обмінялись подарунками. Деталі

Історичний музей в Естонії урочисто повернув Україні стародавні археологічні артефакти. Що саме віддали і який документ підписали — читайте у наступному матеріалі "Один Факт".

Міністерство культури та інформаційної політики України повідомило про те, що Естонія днями передала нашій країні історичні артефакти, що належать до періоду ранньої залізної доби, а також періоду V–IV століття до нашої ери і до VII-X століття нашої ери.

Україна повернула собі старовинні історичні артефакти, які зберігались в Естонії
Україна повернула собі старовинні історичні артефакти, які зберігались в Естонії

Ці артефакти є частиною історичної спадщини України, але в 2019 році опинились на території Естонії і були заарештовані. Прикордонна служба цієї країни стала на перешкоді незаконному ввезенню цих артефактів на територію країни.

Церемонія повернення історичних артефактів відбулася в доброзичливій обстановці. Міністерство культури Естонії разом із українським міністерством культури та інформаційної політики уклали під час урочистого повернення історичних цінностей спеціальний Меморандум. З естонської сторони на урочистостях була присутня міністерка культури Хейді Пурга від української сторони свій підпис під документом поставив посол України в Естонії Максим Кононенко.

Естонія повернула Україні старовинні артефакти на умовах Меморандуму
Естонія повернула Україні старовинні артефакти на умовах Меморандуму

Хейді Пурга під час підписання Меморандуму зазначила, що цей історичний момент — дуже значущий для усіх країн і підтверджує наявність між Естонією та Україною солідарності та взаєморозуміння.

В той же день в історичному музеї історії відкрили виставку об’єктів культурної спадщини України. Вона буде працювати до 29 січня, а після цієї дати усі артефакти повернуться на зберігання до департаменту охорони пам’яток давнини, який працює на території Естонії. Саме там його будуть готувати до транспортування в Україну.

Раніше Україні вже повернули 14 артефактів, які було викрадено росіянами. Їх намагались поза Законом вивезти на територію США, і серед цих стародавніх цінностей були експонати давньої зброї, що належала до часів енеоліту та середньовіччя.

 

Нові статті

Схожі статті

Стільки користі в одній тарілці навіть уявити важко: рецепт неймовірного супу з броколі за лічені хвилини

Весняні дні стають щедрими на свіжість та зеленість, і саме час насолоджуватися корисними стравами. Один із найкращих варіантів для поживного та смачного обіду – це крем-суп з броколі.

Покохала чоловіка сестри та зраджувала власному: Ольга Сумська розповіла про свій шлях на 57-му році життя

На 23 серпня 2024 року заплановане святкування 58 дня Народження видатної української акторки Ольги Сумської. За своєю спиною ця жінка має десятки ролей, безліч нагород і щиру любов глядачів.

Дзідзьо виїхав за кордон і розповів, заради кого насправді покинув батьківщину: така любов вимагає дій

Відомий співак Дзідзьо, справжнє ім'я якого Михайло Хома, бореться на культурному фронті. Нещодавно він приїхав до США, де взяв участь у благодійних заходах, спрямованих на допомогу Україні.

Андрій Данилко та мама Сердючки Білоконь: історія кохання не з першого погляду, чутки та реальні факти

Андрій Данилко та Вєрка Сердючка – два образи, які протягом 30 років чарують публіку. За Сердючкою ховається талановитий співак Андрій Данилко, особисте життя якого завжди залишалося таємницею.