Китайський Новий Рік 2024: коли він прийде, скільки днів святкують і які традиції в цього свята?

Сучасний Китай святкує Новий Рік двічі: разом зі світом, з 31 грудня на 1 січня, і окремо - за Східними канонами. Про традиції та особливості китайського свята читайте далі.

Китайський Новий Рік – це особливе свято. Насамперед тому, що в нього відсутня фіксована дата святкування. Кожного року мешканці Китаю відзначають його в різні дні. Це пов’язано із тим, що перший новорічний день в Китаї припадає на другий за рахунком молодик після зимового сонцестояння (22 грудня).

Червоні ліхтарики - невід'ємний атрибут Нового Року в Китаї
Червоні ліхтарики – невід’ємний атрибут Нового Року в Китаї

Згідно з григоріанським календарем ця дата буває будь- якою і визначається в межах з 21 січня по 21 лютого. Святкування Нового року в Піднебесній завжди продовжуються 15 днів.

Кожен Новий рік в Китаї поєднує в собі комбінацію стихій та покровителя, котрі повторюються 1 раз на 60 років. Всього в їх календарі налічується 5 стихій (Дерево, Вогонь, Земля, Метал та Вода) та 12 зодіакальних тваринок. Новий рік-2024 в Китаї проходить цьогоріч під знаком Зеленого Дерев’яного Дракона.

Щодо розрахування точної дати свята – то тут потрібно відштовхуватись від дати зимового сонцестояння. В 2023 році вона припала на 22 грудня. Якщо відраховувати дату сходження другого Молодика від цього числа, то вона припадає на 10 лютого 2024 року. В цей день в Китаї будуть святкувати Новий Рік. Завершиться ж він 28 січня 2025 року.

Традиції Нового року в Китаї

Традиції святкування Нового року в Китаї
Традиції святкування Нового року в Китаї

Згідно з давньою легендою – колись мешканцям Китаю доводилось ховатися від чудовиська на ім’я “Нянь” (що перекладається як “Рік”). Щорічно воно прилітало до містечок країни і поїдало врожай і тварин.

Щоб захистити домівки від нього – китайці прикрашали їх візерунками з червоного паперу, червоними ліхтариками і малюнками з побажаннями здоров’я та щастя. Червоний колір китайці використовували тому, що одного разу чудовисько Нянь злякалось дітлахів, що були вдягнені в одяг саме цього кольору.

Перед новорічними святами кожна родина в Піднебесній прибирає будинок, щоб позбавитись від негативу іі запросити в гості щастя.

Перед Новим роком кожна китайська родина збирається разом за пишно вбраним столом. До свята зазвичай готують улюблені страви членів родини – пельмені, м’ясо, рибу. Пельмені, до речі, в Китаї вважають символом народження синів. Завершується святкування Нового року фейерверками. Мешканці країни вважають, що саме вони відлякують злих духів і приносять щастя.

Новорічні подарунки в Китаї дарять по парних предметах. Вважається, що вони несуть в родину гармонію та єдність. Символом фінансового благополуччя в Китаї вважають два мандарини. Тому їх обо’язково приносять із собою в гості, щоб отримати від господарів таких же 2 мандарини.

Нові статті

Схожі статті

Руслана вагітна? 51-річна переможниця Євробачення-2004 заговорила про майбутнє материнство – ніколи не пізно

Руслана Лижичко вже багато років мріє про власних дітей, але досі їх не має - співачка вперше за довгий час заявила, що стане мамою найближчим часом.

Цей лайфхак зекономить ваш час і сили! Як потрібно прати штори та тюлі, щоб не прасувати потім – працює 100%

Постійно прасуєте все після прання, але не хочете цього робити - вихід є! Що потрібно зробити, щоб штори та тюлі були рівними після "очищувальних процедур".

“Міс Всесвіт 2024”: як виглядає 80-річна бабуся трьох онуків, що вийшла в фінал щорічного конкурсу

В 2024 році фіналісткою конкурсу "Міс Всесвіт" стала… 80-річна бабуся. Чой Сун Хва зуміла миттєво стати знаменитістю завдяки міжнародному конкурсу і набула статусу найстаршої моделі.

Хоч і не рідна, але… Чи спілкується дружина Віктора Павліка з його донькою, яка на 7 років за неї старша

Віктор Павлік і Катерина Репяхова мають спільного сина Михася, але до шлюбу з блогеркою співак був одружений тричі, тож має ще дітей - чи спілкується теперішня дружина з його донькою Христиною?