Українка порівняла роботу у німецькому й українському супермаркетах: “Про це скажуть лише після влаштування”

Українці мріють проживати в ЄС і ладні заради цього на багато дечого. Та коли врешті потрапляють у Західну Європу, багато хто мріє якнайшвидше повернутися назад – бо там не завжди краще.

Коли в Україні вводили безвізовий режим, були побоювання, що вся працездатна частина населення виїде на заробітки. Та цього не сталося. Хто хотів, виїжджав, а переважна частина людей все ж воліла підшукати відповідну роботу на батьківщині.

Повномасштабне вторгнення призвело до нової хвилі переїздів. Кілька мільйонів людей змушені були перетворитися на біженців. Тож довелося звикати жити в нових умовах на чужині.

Особливості роботи в німецькому супермаркеті для українців

Одна з жіночок розповіла про враження від нових умов роботи. В Україні їй довелося працювати в декількох мережах супермаркетів. Гадала, що у нас справжній бардак і сподівалася, що в Німеччині, куди закинула її доля, будуть набагато кращі умови.

Та склалося дещо по-іншому. Біженка отримала мовний сертифікат В1, тому її взяли на роботу в німецький супермаркет. Але дуже скоро з’ясувалося, що такого рівня знань німецької мови абсолютно недостатньо.

Особливості роботи в німецькому супермаркеті для українців

Багато дечого в робочому процесі залишалося незрозумілим. Отже, було складно втямити, чого від тебе вимагають. Другим шоком стало усвідомлення, що роботу не поділяють за спеціальностями. Немає окремо прибиральника, продавця, касира, вантажника.

Усі ці обов’язки лягають на плечі одного робітника. Можливо, якби знала про це раніше, то відмовилася б. Але подібне вдалося з’ясувати вже у процесі. Не маючи освіти у сфері торгівлі – німецького диплома, жінка могла претендувати виключно на мінімальну оплату праці – 14 євро за годину.

За пів року такої каторжної праці бідолаха втямила, що справжній треш був зовсім не в Україні. Земляки, які опинилися в подібній ситуації, щиро поспівчували українці. Ще й тяжко зітхнули, бо іншого виходу нині вони не мають.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?