Українка порівняла роботу у німецькому й українському супермаркетах: “Про це скажуть лише після влаштування”

Українці мріють проживати в ЄС і ладні заради цього на багато дечого. Та коли врешті потрапляють у Західну Європу, багато хто мріє якнайшвидше повернутися назад – бо там не завжди краще.

Коли в Україні вводили безвізовий режим, були побоювання, що вся працездатна частина населення виїде на заробітки. Та цього не сталося. Хто хотів, виїжджав, а переважна частина людей все ж воліла підшукати відповідну роботу на батьківщині.

Повномасштабне вторгнення призвело до нової хвилі переїздів. Кілька мільйонів людей змушені були перетворитися на біженців. Тож довелося звикати жити в нових умовах на чужині.

Особливості роботи в німецькому супермаркеті для українців

Одна з жіночок розповіла про враження від нових умов роботи. В Україні їй довелося працювати в декількох мережах супермаркетів. Гадала, що у нас справжній бардак і сподівалася, що в Німеччині, куди закинула її доля, будуть набагато кращі умови.

Та склалося дещо по-іншому. Біженка отримала мовний сертифікат В1, тому її взяли на роботу в німецький супермаркет. Але дуже скоро з’ясувалося, що такого рівня знань німецької мови абсолютно недостатньо.

Особливості роботи в німецькому супермаркеті для українців

Багато дечого в робочому процесі залишалося незрозумілим. Отже, було складно втямити, чого від тебе вимагають. Другим шоком стало усвідомлення, що роботу не поділяють за спеціальностями. Немає окремо прибиральника, продавця, касира, вантажника.

Усі ці обов’язки лягають на плечі одного робітника. Можливо, якби знала про це раніше, то відмовилася б. Але подібне вдалося з’ясувати вже у процесі. Не маючи освіти у сфері торгівлі – німецького диплома, жінка могла претендувати виключно на мінімальну оплату праці – 14 євро за годину.

За пів року такої каторжної праці бідолаха втямила, що справжній треш був зовсім не в Україні. Земляки, які опинилися в подібній ситуації, щиро поспівчували українці. Ще й тяжко зітхнули, бо іншого виходу нині вони не мають.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.