З квітня ліки в аптеці можна купити за е-рецептом: роз’яснюємо, як його отримати і застосовувати

Певні ліки можна вільно придбати в аптеці. Але 60% медикаментів потребують наявності рецепта від лікаря. З квітня придбати будь-який рецептурний препарат можна буде не лише за рецептом, надрукованим на папері, але й виданим в електронному вигляді.

Е-рецепт знадобиться для купівлі препаратів із певного переліку, що заборонені для вільного продажу. Тож йти в аптеку за антибіотиками, протисудинними, антидепресантами, протизаплідними й іншими гормональними та рештою певних засобів без рецепта не має сенсу.

Таким чином МОЗ намагається боротися з безконтрольним застосуванням ліків, які можуть спричинити шкоду організму, якщо їх приймання не відстежуватиметься лікарем, чи навіть призвести до виникнення залежності.

Е-рецепт можна отримати у свого сімейного лікаря

Зазвичай в інструкції до медпрепарату вказано умови відпуску. Якщо її немає під рукою, на порталі Держреєстру лікарських засобів України в пошуковий рядок введіть назву і дізнайтеся, чи є ці ліки у вільному продажу, чи мають позначку “За рецептом”.

Переваги Е-рецепта

Людям із хронічними захворюваннями, що потребують постійного приймання певних ліків, не треба буде кожного разу, як слоїк із пігулками закінчився, йти на прийом до лікаря. Тепер з’явилася можливість отримати повторний рецепт дистанційно.

Перелік медикаментів, що відпускаються без рецепта, не змінився

Якщо в системі лікарем буде зазначено діагноз й існуватиме перше призначення, надалі купити пігулки чи мікстуру можна буде, маючи вже готовий рецепт у смартфоні.

Тож, починаючи з квітня 2023 року, хворі можуть звернутися до свого сімейного лікаря, отримати рецепт в електронному вигляді й безперешкодно купувати необхідні ліки в аптеці.

Згодом планується перевести всі лікарські призначення на е-рецепти. Поки що будуть існувати дві паралельні форми – паперовий й електронний. При цьому МОЗ не планує розширювати перелік препаратів, що підлягають відпуску за рецептом, просто вводить додатковий інструмент, який має полегшити життя лікарям і пацієнтам.

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.