З настанням весни кліщі виходять на полювання: як вбиратися, щоб не підхопити небезпеку в зеленій зоні

Весна приносить не лише сонячну ласку. З приходом теплих днів відбувається активізація кліщів. Вони чатують на відпочивальників у парках буквально на кожному кроці. Чи можна убезпечитися від цих доволі небезпечних комах?

Укуси кліщів загрожують тим, хто відвідує зелені зони. Тож збираючись на прогулянку, слід убезпечити себе від зустрічі з цими шкідниками, що переносять смертельно небезпечні хвороби.

У парковій зоні на відпочивальників чатують кліщі

Не всі кліщі, що знаходяться у парку, є носіями збудників хвороби Лайма. Але якщо потрапите на укус саме такої комахи, доведеться довго лікуватися, й не факт, що одужаєте повністю. Не менш небезпечним є й кліщовий енцефаліт. З кожним роком кількість укусів і захворювань зростає. Зі скаргами на укус кліща за рік звертається до 20 тисяч людей.

Небезпека чатує на відпочивальників у траві або на кущах. Кровопивця чіпляється за одяг людини й пересувається по ньому, вишукуючи щілину, де можна дістатися голого тіла. Потім присмоктується.

Якщо будете вбиратися у закритий одяг, який щільно прилягає до тіла, і високе взуття, шанси, що шкідник укусить різко знижуються. Краще підстрахуватися перед прогулянкою і збризнутися репелентом. Його запах відлякує комах. Під час прогулянки уважно роздивляйтеся себе, чи не причепився кровопивця до одягу.

Кліщ можна витягнути спеціальним пінцетом

А по поверненні додому ще раз уважно передивіться одяг – чи не принесли часом додому небезпеку. Власне тіло теж огляньте, можливо, комаха ще не встигла забуритися під шкіру. Чим швидше позбудетеся кліща, тим менше шансів підхопити страшну інфекцію. Викрутивши його з ранки протягом першої доби, є шанс уникнути зараження на бореліоз. А якщо сидітиме на тілі 2-3 доби, гарантовано захворієте.

У ветеринарних аптеках продаються спеціальні пристрої для вилучення кліщів. Бажано завжди мати під рукою якийсь із них, щоб якомога швидше позбутися “квартиранта”. Робіть це дуже акуратно, щоб не обірвати голівку, в якій і знаходиться отрута. Після цього ранку обробіть антисептиком.

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.