Як смажити котлети, щоб вони зверху не пригоряли, а всередині — не були сирими? Господині роблять так завжди

Смаження котлет — процедура, яка має свої особливості. Чому котлети не досмажуються та як цього уникнути? І як зробити так, щоб виріб всередині не вийшов сирим, а зовні — не пригорів?

Приготування котлет — особлива кулінарна історія, в якій існують свої секрети. Щоб мʼясо добре просмажилось і не залишилося сирим — господині повинні не допускати помилок під час приготування виробу. Наприклад, не правильно вважати, що хрумка і золотиста скоринка на котлетах — ознака їхньої готовності. Просто обсмажити їх з обох боків та викласти на окрему тарілку — не правильно.

Як смажити котлети, щоб вони не залишились сирими: поради від досвідчених господинь
Як смажити котлети, щоб вони не залишились сирими: поради від досвідчених господинь

Щоб мʼясо в котлетах дійсно дійшло до повної готовності – необхідно в пательню налити окріп та під закритою кришкою протушкувати мʼясний виріб декілька хвилин. Готувати котлети краще на повільному вогні.

Спосіб тушкування ідеально підходить для котлет із свинячого або яловичого фаршу. Котлети з курки смажаться набагато швидше. Тому додаткові маніпуляції із курячим фаршем не потрібні.

Якщо ж котлети перед смаженням були обвалені у борошні — то під час тушкування вода перетвориться на густенький та смачний соус.

Якщо у вас котлети під час смаження все одно залишаються сирими — можете скористатись і наступним методом. Спочатку обсмажте котлетки з обох боків. Потім — покладіть в окрему каструлю або миску та встановіть в електричну духовку — щоб виріб дійшов до повної готовності.

Щоб довести котлетки до ідеальної готовності – досвідчені господині радять їх… панірувати. Паніровка втримує рідину всередині фаршу і мʼясний виріб виходить соковитим, мʼяким і добре просмаженим.

Паніровка для котлет може бути різною. Дехто вважає, що котлетки краще смажити в борошні. Для інших же найкращим видом панірування стають подрібнені сухарі.

Щоб котлети вийшли смачними - їх потрібно панірувати перед смаженням
Щоб котлети вийшли смачними – їх потрібно панірувати перед смаженням

Можна зробити ще й змішане панірування. Для цього панірувальні сухарі змішують навпіл із борошном.

Неправильна температура смаження — ще одна помилка багатьох господинь, яка не дозволяє приготувати смачні та соковиті котлетки. Щоб її не допускати – потрібно дотримуватись певного алгоритму дій під час смаження мʼясного виробу.

  1. Спочатку дно пательні сильно розігрівають. Потім — наливають на нього рослинну олію.
    Вогонь під пательнею зменшують до середнього.
  2. Сформовані котлети викладають на розпечену пательню.
  3. Коли на поверхні котлет зʼявиться скоринка і вони будуть легко зрушувати з місця — вогонь під пательнею зменшують до мінімального та накривають котлети зверху кришкою. Якщо цього не зробити — мʼясо всередині не просмажиться і залишиться червоним. Скоринка ж згорить раніше, аніж котлетки добре просмажаться всередині.
  4. З другого боку котлети смажать вже на маленькому вогні. На смаження виробу з одного боку йде часу приблизно 2 хвилини. Тушкування на маленькому вогні займе ще 4-5 хвилин.

Тобто, увесь процес приготування займе у вас приблизно 9 хвилин. За цей час котлети добре просмажаться всередині і не пригорять зовні.

Нові статті

Схожі статті

Розійшлися шляхи: Наталка Денисенко назвала акторку, з якою ніколи не піде в кадр і чому саме

Українська акторка Наталка Денисенко розповіла про своє ставлення до колег, які покинули Україну. Зокрема, вона висловилась про Галину Безрук, що обрала для себе життя в комфорті в росії.

Завжди сію моркву на зиму при + 5: ось чому потрібно робити це восени – секрет, про який мало хто знає

Досвідчені господині добре знають, що моркву у відкритий ґрунт можна сіяти як навесні, так і під зиму. Осінній посів морквяного насіння зручніше, адже в цей час робіт на городі меншає.

Як виглядають сини Анатолія Хостікоєва: один від Наталії Сумської, а інший – від жінки, яку кохав раніше

Анатолій Георгієвич Хостікоєв – другий чоловік акторки Наталії Сумської, яка народила йому молодшого сина Вʼячеслава. Також в артиста є старший син Георгій – від другого шлюбу з Любовʼю Кубʼюк.

ТОП-5 природних явищ України, які ніде більше не побачите: рожеве озеро, каньйон на 4 області на ще 3

Україна багата не тільки своєю історією та культурою. На території країни розташовані унікальні природні явища, про які ви можете більш детально прочитати в матеріалі "Одного Факту".