Поряд з Єрусалимом знайшли рідкісну монету, якій виповнилось 2500 років (ФОТО) — коли її викарбували

Археологи під час розкопок знайшли неподалік від Єрусалиму старовинну срібну монету. "Один Факт" розповість, що це за скарб, яку цінність представляє монета і як вона потрапила на святу Землю.

Археологи з Ізраїльського управління старожитностей провели розкопки і віднайшли старовинну монету зі срібла. Її вік складає приблизно 2500 років. Ця монета датована періодом першого Храму і була викарбувана, за свідченнями істориків — в VI-V столітті до нашої ери.

Дослідники зауважують, що вперше така монетка з’явилася, коли в регіоні правили перси Ахеменіди над Юдеєю. Її навмисно розрізали навпіл. Роберт Кул, що головує в нумізматичному відділі Ізраїльського управління старожитностей, розповів про цю монету детальніше.

Поблизу Єрусалиму археологи знайшли рідкісну монету
Поблизу Єрусалиму археологи знайшли рідкісну монету

За його словами, вона — дуже рідкісна і наразі стала частиною півдюжини монет аналогічного типу, які були знайдені під час археологічних розкопок в Україні.

Розкопки, під час яких було віднайдено срібну монету, проводились перед розширенням траси 375, десь в 10 милях на південному заході від самого міста Єрусалима.

Роберт Кул також зазначив, що срібна знахідка надає вченим важливу інформацію про перехідну фазу торгівлі в Юдеї. Саме тоді торгівельний процес перейшов від зважування монеток зі срібла до їх безпосереднього використання для купівлі товарів. Саме в VI-V століттях до нашої ери на землях Ізраїлю з’явилися перші срібні монетки, що були викарбувані в Туреччині, на Кіпрі та в Стародавній Греції.

Треба зауважити, що в той період часу монети розрізали навпіл. Ця техніка називалася “hacksilbur” і свідчила про те, що загальне прийняття монет в той період ще поширилось серед населення.

Директор Israel Antiquities Authority Елі Ескусідо підкреслив важливість навіть невеличких деталей, написів та дат, що були нанесені на такі монети і зазначив, що вони представляють собою найважливіші джерела археологічних свідчень.

На його думку, такий крихітний об’єкт, як монета, надає вченим унікальну можливість простежити процеси мислення людей і зрозуміти, що наші економічні звички з давніх часів майже не змінилися. Іншою стала лише технологія карбування монет.

Взагалі-то археологічні дослідження свідчать про те, що перехід від торгівельного процесу з використанням дорогоцінних металів до стандартизованого карбування монет був доволі складним і довгим.

Нові статті

Схожі статті

Вибрала карʼєру, а не сімʼю: 38-річна Злата Огнєвіч відверто поділилась подробицями особистого життя

Відома українська співачка Злата Огнєвіч вперше розповіла про свої плани мати сім'ю: що відомо про особисте життя артистки та чи перебуває в стосунках?

Чим та в які дати в червні 2024 року підживити квасолю: врожай буде рясним навіть на маленькій ділянці

Квасоля — невибагливий овоч, який ви можете легко виростити на домашній присадибній ділянці. Щоб її врожай вийшов рясним і багатим — підживіть квасолю вчасно і правильно.

Один факт, який допоможе вам позбутись їх: що потрібно зробити, щоб мухи зникли з вашого будинку

Впевнені, що цей метод вам допоможе і ви будете радіти: що потрібно зробити, щоб мух та комах більше не було у вашому будинку? Ефективний лайфхак.

Значить, не любили по-справжньому: Сумська, Узелков, та інші зірки, які зраджували своїм другим половинкам

Ольга Сумська, В'ячеслав Узелков, Віктор Павлік та інші зірки розповіли скільки разів були невірними своїм партнерам: що відомо про особисте життя артистів?