Про долю дідуся Панаса з “На добраніч, діти” можна знімати серіал: зростав у комуні та змінив прізвище

Українські дітлахи наприкінці ХХ сторіччя засинали під телепередачу "На добраніч, діти". Дідусь Панас щодня розповідав цікаву казочку на ніч. Доля актору випала нестандартна.

Мало кому тоді було відоме справжнє ім’я актора, який зображав дідуся Панаса в телевізорі. Але дітлахи зачудовано слухали його оповідки: “Вмощуйтеся зручненько та слухайте уважненько…”

За життя чоловік мав ім’я Петро Юхимович Вескляров. Хоча під час народження отримав зовсім інше – Пінхас Хаймович Вескляр. Народився майбутній актор в 1911 році в Тальному на Черкащині.

Як склалася доля дідуся Панаса

Його батьки мешкали в комуні Здобуток на околиці міста. Двоповерховий будинок неподалік Козаченкової Балки заселили кількома родинами. Кожна сім’я мала окрему кімнату, а харчувалися всі гуртом у їдальні. При комуні функціонував дитячий садочок, а через якийсь час усі роз’їхалися.

Петро грав у Тальнівському драмгуртку. Там його помітили черкаські актори й запросили до себе. У Черкасах молодик грав до початку Другої Світової. Після вторгнення німців потрапив до військового театру. А згодом опинився в оточенні та у фільтраційному таборі.

Щоб приховати єврейське походження, Петро назвався Вескляровим, то його не розстріляли. За першої ж нагоди втік звідти й дістався Києва, який уже було окуповано німцями. Працював на залізниці, а після роботи вів театральний гурток.

Після приходу радянської армії актора відправляють до театру в Луцьк, де він працював до 1959 року. Петра Юхимовича часто запрошували зніматися у фільмах. Та коли актор перебрався до Києва й приміряв на себе образ дідуся Панаса, його перестали знімати, бо глядачі асоціювали актора виключно з цією роллю.

Як склалася доля дідуся Панаса

Ще однією перепоною до знімань у кіно стала україномовність Весклярова. Він абсолютно не міг говорити російською мовою, тож його доводилося переозвучувати іншим акторам.

У 70-их роках актора у вишиванці звинуватили в націоналізмі й хотіли замінити іншим дідусем. Та обурені телеглядачі закидали Хрещатик, 26, гнівними листами, тож довелося відмовитися від цієї ідеї.

Врешті Петра Юхимовича таки звільнили з дитячої програми. Ходять чутки, що дідусь Панас сказав у прямому ефірі фразу: “Ось така, х…ня, малята”, після чого його телевізійна кар’єра закінчилася. Та запису, який би підтвердив це припущення, не збереглося, тому сказати напевно, чи так було насправді, неможливо.

Нові статті

Схожі статті

Графік відключення світла на 19 червня: де і коли будуть вимикати світло — що кажуть в Укренерго та ДТЕК

Компанія "Укренерго" і ДТЕК надали актуальні графіки погодинних відключень світла для промислових та побутових споживачів на 19 червня 2024 року. Дізнайтесь, коли та де вимикатимуть світло?

Цей етап вже пройдено та безуспішно: Тіна Кароль вперше розповіла, чому більше не хоче виходити заміж

Тіна Кароль не афішує своє особисте життя, однак їй доволі часто приписують романи з іншими медійними людьми: чи збирається співачка одружуватись вдруге?

Не холостячка, як думають всі: Анастасія Приходько показала, як виглядає її чоловік, якому народила 2 дітей

Анастасія Приходько вирішила поділитись моментами особистого життя та показалась разом із чоловіком Олександром: що відомо про чоловіка співачки?

Вся правда вийшла назовні: Віктор Павлік розповів, чому насправді пішов від екс-дружини – знайшов нову

Віктор Павлік був одружений не один раз та навіть не два, але що ставало причиною розлучення? Невже в останньому шлюбі Катерина Репяхова стала тою самою, заради якої він пішов від дружини.