Дві Людмили й одна Віра у житті Леоніда Каденюка: через розлучення космонавта вигнали з Зіркового містечка

Український космонавт Леонід Каденюк прожив усього 67 років. Полетіти у космос він міг набагато раніше, та цьому завадило несподіване розлучення з першою дружиною.

Звичайний сільський хлопчина вирішив стати космонавтом, коли у 10-річному віці почув про Юрія Гагаріна. Відтоді Леонід Каденюк наполегливо йшов до своєї мети. Коли навчався в Чернігівському авіаційному училищі, познайомився з місцевою дівчиною Людмилою. Але та віддала перевагу іншому курсанту й вийшла за нього заміж. Вони перебралися до Кропивницького, а чоловік служив у Канатовому.

Дві Людмили й одна Віра у житті Леоніда Каденюка: старший син

Та Льоня не розгубився і знайшов собі іншу Людмилу Колеватову, яка була на 3 роки старша за молодика. Вони одружилися. У 1974 році стали батьками первістка, якого назвали Володею.

Коли хлопчику було 2 роки, Каденюка зарахували до загону космонавтів, і родина перебралася до Зіркового містечка у Підмосков’я. Сину було 6 років, коли Леонід вирішив розлучитися з дружиною.

Дві Людмили й одна Віра у житті Леоніда Каденюка

Комуністичне керівництво схопилося за голову – як може розлучений чоловік бути космонавтом?! А як же моральний кодекс будівника комунізму?! Тож його відрахували. Але Леонід не відступився від свого рішення.

Нині перша дружина та син космонавта мешкають у Підмосков’ї. Володимир викладає бальні танці, хоча й має диплом інженера з авіаційного озброєння. Людмила працювала вчителькою креслення в школі.

Дві Людмили й одна Віра у житті Леоніда Каденюка: друга дружина

Удруге Леонід одружився з Вірою Косолапенковою. У цьому шлюбі 1984 року з’явився син Дмитрик. З великою затримкою, але мрія побувати в космосі таки здійснилася. Леонід Кравчук особисто переговорив із Біллом Клінтоном, домовившись про політ українця.

За рік до очікуваної дати польоту родина Каденюків переїхала до США. Мешкали неподалік Г’юстона, допоки Леонід проходив підготовку в NASA. Тож полетів у космос лише в 46 років не на “Бурані”, а на шатлі “Колумбія”.

Дві Людмили й одна Віра у житті Леоніда Каденюка: друга дружина та молодший син

По поверненні в Україну космонавт працював у військовій авіації. Каденюку пропонували роботу в NASA, але вони з дружиною воліли повернутися в Україну. На початку 2018-го Леонід вийшов на пробіжку і в нього зупинилося серце.

Нові статті

Схожі статті

Хитрощі мають бути всюди – навіть тут: що потрібно зробити, щоб півонії стояли у вазі значно довше

Якщо ви хочете насолоджуватись улюбленими квітами тривалий час у вашому будинку, необхідно правильно за ними доглядати: як зберегти свіжість півоній?

Працюϵ в одному театрі, але про доньку не згадуϵ: де зараз колишній чоловік Ольги Сумської Євген Паперний

Із колишнім чоловіком Євгеном Паперним Ольга Сумська прожила 5 років. В цьому шлюбі українська Роксолана народила першу доньку, Антоніну. Де зараз і чим займаϵться Євген Паперний?

Навіть таке вони можуть робити: які кімнатні рослини потрібно мати в будинку, тому що вони очищають повітря?

Якщо ви любите кімнатні рослини та свіжий запах у вашій домівці, рекомендуємо вам це поєднати: які саме рослини очищають повітря та є корисними?

Схожі, як дві краплі води: 51-річна Руслана вперше за тривалий час показала, як виглядає її 74-річна мама

Переможниця Євробачення-2004 Руслана Лижичко показала фото разом зі своєю мамою Ніною Аркадіївною: неймовірно гарна жінка та виглядає молодшою за свій вік.