“А вже осінь прийшла у мій сад — переводжу я стрілки назад”. Коли у 2023 році переходять на зимовий час?

Зимовий час не скасовано. Вже наприкінці жовтня українцям треба переводити стрілки годинників на годину назад. Що треба знати, щоб встигнути вчасно?

Остання неділя жовтня — традиційний день для переведення українських годинників на зимовий час. Кожного року восени ми всією країною рухаємо стрілки своїх годинників назад. Рік Чорного Кролика, ну той, що 2023-й — виключенням не став. Цьогоріч стрілки українських годинників перестрибнуть назад у неділю, 29 жовтня. Рівно о 4-й годині українцям треба перемістити їх власноруч на механічних годинниках.

29 жовтня Україна перейде на зимовий час
29 жовтня Україна перейде на зимовий час

Ручний спосіб переведення годинників діє на українських територіях для механічних приладів та тих, що не під’єднані до Інтернету. Електронні гаджети та пристрої зазвичай налаштовані на автоматичний перехід у часі, тому їх перемикати не треба.

Багато людей сприймають переведення годинників не дуже добре. Зсув у часі впливає на біоритми, псує настрій і потребує чимало зусиль для адаптації. Але саме восени переведення стрілок годинників переноситься легше, адже у людей з’являється одна вільна година для того, щоб поспати.

Тим не менш, адаптуватися до нового часу все ж доводиться і для цього треба дотримуватися декількох рекомендацій.

  • за тиждень до переміщення у зимовий час від уважно стежте за якістю свого сну та не перенапружуйтеся;
  • щоденно виходьте на прогулянку та дихайте свіжим повітрям;
  • не перенавантажуйте свій організм, уникайте впливу стресових факторів;
  • стежте за власним харчуванням, додавайте у меню більше овочів та фруктів.

Обов’язково займайтесь медитацією, виконуйте вправи з йоги, займіться дихальними практиками. Все це допоможе розслабитися та помітно легше перенести зміни у часі.

Зимовий час - вже поряд!
Зимовий час – вже поряд!

Нагадаємо, що зараз годинники в Україні переводять 2 рази протягом року. Восени ця процедура припадає на жовтень, а весною на літній час переходять у квітні. Стрілки годинників рухають вперед або назад задля досягнення балансу між календарними та біологічними часами. Крім того, ця традиція обумовлена ще й необхідністю економити електричну енергію.

В нашій країні діє спеціальна постанова КабМіну від 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”. Саме вона регулює процедуру переходу на зимовий чи літній час. Періодично можновладці підіймають питання про скасування такого переходу. Наприклад, у 2011 році навіть була прийнята відповідна постанова. Але потім її було анульовано.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".