Унікальний рецепт від митця: вчені зазирнули під фарбу та розкрили таємницю картини “Мона Ліза”

Унікальна формула олійної фарби від Леонардо да Вінчі: чим митець загущував свої фарби? Команда мистецтвознавців з Британії та Франції приголомшила історією створення "Мони Лізи".

Картина митця Леонардо Да Вінчі “Джоконда” або “Мона Ліза” вважається одним із самих відомих творів мистецтва. Історія її створення овіяна численними легендами. Вважається що на полотні художник намалював портрет Лізи Герардіні, що була жінкою флорентійського торговця шовком Франческо дель Джокондо.

Рецепт фарби, що передавався століттями. Розкрито один з секретів створення Мони Лізи
Рецепт фарби, що передавався століттями. Розкрито один з секретів створення Мони Лізи

Декілька днів тому вчені із Франції та Британії приголомшили світ новиною про те, що змогли розкрити таємницю написання картини “Мона Ліза”. З’ясувалося, що автор мистецького твору — Леонардо Да Вінчі, під час малювання легендарного портрету використовував для згущування фарби рідкісний інгредієнт. І це — плюмбонакріт, що являє собою продукт оксиду свинцю.

Зроблене вченими відкриття вперше підтвердило раніше висунуту теорію про те, що Да Вінчі додавав у фарбу порошок оксиду свинцю задля того, щоб вона стала більш густою та скоріш висихала.

Унікальна формула олійної фарби від Леонардо да Вінчі: чим написана Мона Ліза?
Унікальна формула олійної фарби від Леонардо да Вінчі: чим написана Мона Ліза?

Щоб дізнатися хімічний состав фарби, якою була намальована “Джоконда”, дослідники взяли з верхнього правого кута картини фрагмент товщиною не більше за людський волос. Далі був проведений рентгенологічний аналіз цього фрагменту, під час якого використовувалося випромінювання синхротрону (спеціальний пристрій, що прискорює частинки практично до скорості світла).

Вчені-хіміки наголошують, що унікальна формула масляної фарби, використана Да Вінчі при малюванні Мони Лізи, була вигадана самим митцем. Потім її задіяв в своїх роботах інший митець — Рембрандт. Плюмбонакріт знайшли в його творчих роботах, які були написані у Нідерландах у XVII сторіччі. Це свідчить про те, що використаний Да Вінчі рецепт фарби був дуже гарним, тому його передавали від одного покоління до іншого.

Автор дослідження на ім’я Віктор Гонсалес звертає увагу на те, що Леонардо Да Вінчі обирав у роботі різноманітність. Митець полюбляв експерименти, тому кожна його нова картина мала інший технічний склад.

Дослідники у результатах своєї роботи наводять рецепт так званої “фарби Да Вінчі” та наголошують, що митець нагрівав помаранчевий порошок оксиду свинцю у лляному або горіховому маслі та створював спеціальну пасту золотистого кольору. Вона мала дуже загущену консистенцію та швидко висихала після нанесення на полотно.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Козеріг, Риби, Лев: час для глобального перезавантаження

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Козеріг, Риби, Лев: варто переключити свою увагу на щось інше та відпочити від рутини. Астрологічний прогноз.

10 українських зірок естради без макіяжу і фільтрів: оцініть різницю між Тіною Кароль на сцені та поза нею

Зірки звикли накладати товсті шари макіяжу на обличчя. У такому вигляді стають справжніми лялечками. А от коли увечері вмиваються, то перетворюються на звичайних нічим не примітних жінок.

Босоніж і в халаті: 57-річна Ольга Сумська засвітилася в СПА у вигляді абсолютно звичайної жінки (ФОТО)

Акторка Ольга Сумська показала себе в халаті поряд з басейном. В якому місті побувала українська Роксолана – читайте в наступному матеріалі від "Одного Факту".

Гороскоп на 26 квітня 2024 для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: пʼятниця буде яскравою на емоції

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: зірки пророкують день багатий на позитивні емоції та несподівані ситуації.