Ще ближче до євростандартів: в Україні скасовують заочну форму навчання та реформують вищу освіту

Євростандарти вже близько: в Україні анонсовано тотальну зміну системи освіти. Заочного навчання більше не буде, а предмети та термін навчання можна обирати самостійно. 3 головні інновації

Український уряд підтримав новий законопроект, згідно з яким вища освіта в країні буде повністю реформована. Мета майбутньої оптимізації полягає в тому, щоб максимально наблизити освітні процеси до європейських стандартів.

Іноваційна система освіти: строк навчання можна регулювати
Іноваційна система освіти: строк навчання можна регулювати

Нова система стане більш гнучкою. Студенти отримають більше свободи дій, зможуть самостійно обирати найцікавіші предмети та тривалість навчання. А ще в них з’явиться можливість змінювати спеціальність через 1-2 роки після початку навчання. Детальніше про інновації у сфері освіти розповімо далі.

Регулювання терміну навчання

Опція буде доступна студентам, що навчаються за контрактом. Наприклад, отримати наукову ступінь можна буде за 6 років, або ж обрати пришвидшений варіант навчання та завершити бакалаврат за 3 роки замість 4-х. Завдяки новій системі студент зможе самостійно формувати зручний графік навчання на той випадок, якщо йому треба ще працювати або приділяти більше уваги вивченню певних предметів.

Вибір спеціальності після першого чи другого курсу

Нова система освіти: вибір спеціальності можливий через 1-2 роки
Нова система освіти: вибір спеціальності можливий через 1-2 роки

Вибір професії робиться на все життя, а здійснити його відразу після школи вкрай складно. Нова система навчання надає студентам більше часу для того, щоб визначитися з майбутнім фахом. Після вступу на вибрану галузь (наприклад, “Медицина”) студент на протязі 1-2 років вивчає загальні предмети, а вже потім обирає конкретну вузькопрофільну спеціалізацію.

Заочне та вечірнє навчання відійдуть в минуле

Система освіти по-новому: заочка відходить у минуле
Система освіти по-новому: заочка відходить у минуле

Їх замінить дистанційна форма набуття знань. Влада наголошує, що Україні потрібні освічені фахівці і саме тому з 2024 року заочка відміняється. Бо вона — менш ефективна та є пережитком радянського минулого.

Іноваціна система освіти: регульований обсяг аудиторних знань
Іноваціна система освіти: регульований обсяг аудиторних знань

Під час пандемії Kovid саме дистанційне навчання продемонструвало максимальну ефективність на відміну від звичайної купівлі дипломів та інших документів про освіту, що притаманні заочній формі навчання.

Іноваційна система навчання: кількість вибіркових курсів для регульованих спеціальностей зменшиться
Іноваційна система навчання: кількість вибіркових курсів для регульованих спеціальностей зменшиться

Керівництво України продовжує будувати якісну систему освіти, і це в подальшому дозволить створювати інновації та активно розвивати людський капітал.

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.