Ще ближче до євростандартів: в Україні скасовують заочну форму навчання та реформують вищу освіту

Євростандарти вже близько: в Україні анонсовано тотальну зміну системи освіти. Заочного навчання більше не буде, а предмети та термін навчання можна обирати самостійно. 3 головні інновації

Український уряд підтримав новий законопроект, згідно з яким вища освіта в країні буде повністю реформована. Мета майбутньої оптимізації полягає в тому, щоб максимально наблизити освітні процеси до європейських стандартів.

Іноваційна система освіти: строк навчання можна регулювати
Іноваційна система освіти: строк навчання можна регулювати

Нова система стане більш гнучкою. Студенти отримають більше свободи дій, зможуть самостійно обирати найцікавіші предмети та тривалість навчання. А ще в них з’явиться можливість змінювати спеціальність через 1-2 роки після початку навчання. Детальніше про інновації у сфері освіти розповімо далі.

Регулювання терміну навчання

Опція буде доступна студентам, що навчаються за контрактом. Наприклад, отримати наукову ступінь можна буде за 6 років, або ж обрати пришвидшений варіант навчання та завершити бакалаврат за 3 роки замість 4-х. Завдяки новій системі студент зможе самостійно формувати зручний графік навчання на той випадок, якщо йому треба ще працювати або приділяти більше уваги вивченню певних предметів.

Вибір спеціальності після першого чи другого курсу

Нова система освіти: вибір спеціальності можливий через 1-2 роки
Нова система освіти: вибір спеціальності можливий через 1-2 роки

Вибір професії робиться на все життя, а здійснити його відразу після школи вкрай складно. Нова система навчання надає студентам більше часу для того, щоб визначитися з майбутнім фахом. Після вступу на вибрану галузь (наприклад, “Медицина”) студент на протязі 1-2 років вивчає загальні предмети, а вже потім обирає конкретну вузькопрофільну спеціалізацію.

Заочне та вечірнє навчання відійдуть в минуле

Система освіти по-новому: заочка відходить у минуле
Система освіти по-новому: заочка відходить у минуле

Їх замінить дистанційна форма набуття знань. Влада наголошує, що Україні потрібні освічені фахівці і саме тому з 2024 року заочка відміняється. Бо вона — менш ефективна та є пережитком радянського минулого.

Іноваціна система освіти: регульований обсяг аудиторних знань
Іноваціна система освіти: регульований обсяг аудиторних знань

Під час пандемії Kovid саме дистанційне навчання продемонструвало максимальну ефективність на відміну від звичайної купівлі дипломів та інших документів про освіту, що притаманні заочній формі навчання.

Іноваційна система навчання: кількість вибіркових курсів для регульованих спеціальностей зменшиться
Іноваційна система навчання: кількість вибіркових курсів для регульованих спеціальностей зменшиться

Керівництво України продовжує будувати якісну систему освіти, і це в подальшому дозволить створювати інновації та активно розвивати людський капітал.

Нові статті

Схожі статті

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи: з чим час розібратися, а що почекає?

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи. Кожен знак зіткнеться зі своїми унікальними викликами та можливостями. Важливо їх не упустити.

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.