Яке церковне свято 14 листопада: чому сьогодні не можна одному до лісу ходити? Традиції і прикмети

В Новоюліанському церковному календарі 14 листопада відзначають Пилипів день. Історія цього свята, традиції та прикмети дня, Іменини і талісмани — у нашому матеріалі

Вівторок, 14 листопада — 318 день року. Цей рік скінчиться рівно через 47 днів, а в сьогоднішній день згадують святого апостола Пилипа, що був наймолодшим серед учнів Іісуса Христа.  В народі апостола вважали шанованою людиною, бо він міг створювати справжнісінькі дива. Одного разу йому навіть вдалося воскресити із мертвих немовля. До християнства апостол Пилип долучився після того, як йому вдалося побачити чудотворне воскресіння Іісуса Христа.

14 листопада: Пилипів день, Куделиця
14 листопада: Пилипів день

Також він мав здібності цілителя та лікував хворих. Одного разу апостолу вдалося зцілити дружину антипата. Жінка розповіла про чудотворне зцілення своєму чоловікові і той наказав спалити помешкання, де жив Пилип, бо злякався розповсюдження християнської віри. Апостол помер у страшних муках.

 

Що дозволяється сьогодні робити?

В народному календарі сьогодні — Пилипів день. З давніх давен у наших пращурів існувала традиція — виносити на подвір’я поряд із домом їжу для домовика. Вважалося, що завдяки цьому він стане добрішим та допоможе захистити домашню худобу від зимових холодів.

Народні прикмети і традиції

Якщо 14 листопада пішов дощ - наступного року буде великий врожай пшениці
Якщо 14 листопада пішов дощ – наступного року буде великий врожай пшениці

В цей день існує декілька народних прикмет:

  • снігопад або темні хмари на небі — до поганої погоди у травні місяці;
  • якщо почули, що ворони каркають – скоро буде відлига;
  • в Пилипів день дощ пішов — наступного року точно можна очікувати великого врожаю пшениці;
  • вранці на дерева випав іній — наступного року вродить овес.

Іменини, талісман дня

Іменини 14 листопада
Іменини 14 листоп

У вівторок, 14 листопада, Іменини святкують Аристарх, Пилип, Олексій, Сергій, Порифій, Дмитро, Гаврило, Олександр, Василь, Костянтин, Георгій, Федір, Віктор, Петро, Ганна.

Талісман 14 листопада: смарагд
Православний календар на 14 листопада

Талісман для людей, що народились 14 листопада — дорогоцінний камінь смарагд. В давні часи він вважався священним, цьому камінчику навіть поклонялися. Закохані дарували прикраси зі смарагду своїм партнерам. Вважалося, що камінь оберігає та примножує кохання.

Від чого сьогодні краще відмовитись?

14 листопада не можна в'язати і шити, бо робота руками може зіпсувати долю
14 листопада не можна в’язати і шити, бо робота руками може зіпсувати долю

В цей день краще не ходити самому на прогулянку до лісу. Це повір’я пов’язане з тим, що перед зимовими холодами вовки в лісі стають дуже злими та можуть навіть напасти на людину.

Також сьогодні не варто братися за рукоділля, щось шити та в’язати. Наші предки вважали, що будь-яка робота руками в цей день може зіпсувати людині долю.

14 листопада краще не починати і не продовжувати будівельні і ремонтні роботи.

Нові статті

Схожі статті

По коліна у воді і без пательні в руках: Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею

Майстер кулінарних шедеврів Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею. В руках у нього — зовсім не пательня. Де відпочив шеф-кухар — дізнайтесь з матеріалу від "Один Факт".

Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

Салат наче й звичайний, а от подача доволі цікава: роблю з чипсів квітку хризантеми – гості просто шаленіють

На святковому столі цей салат матиме доволі ефектний вигляд. При цьому готується "Хризантема" дуже просто. Коли опануєте, таким же чином можете прикрашати будь-яку закуску.

Смугастий пухляш із зеленими очима: до Alyona Alyona після “Євробачення” завітав незвичний гість

Реперка Alyona Alyona, яка кілька днів тому посіла 3 місце на "Євробаченні 2024", заспівавши в дуеті з Jerry Heil — вже повернулась до України. І влаштувала теплу зустріч із зеленооким прихильником.