Черги через новини про мобілізацію: українці в Польщі утворили натовпи в офісах з виготовлення документів

Українські чоловіки за кордоном панікують після новин про можливі зміни в законі. Якщо він буде прийнятий, закордонний чи український паспорт вийде отримати лише за наявності певних документів.

Голосування за законопроєкт про зміни в мобілізаційному процесі, який змусить пред’являти військово-облікові документи для отримання українського чи закордонного паспорта, відбудеться аж 10 січня. Проте українці за кордоном (в більшості саме чоловіки) вже “штурмують” офіси компаній, що пред’являють “паспортні” послуги.

Українські чоловіки створили велику чергу за документами у Вроцлаві та інших містах Європи

Всього до обіду у одному з торгівельних центрів Вроцлава утворилася черга з 900 українських чоловіків призовного віку, що прийшли вирішити “паспортні питання”, панікуючи через новини про зміни в мобілізаційному законі.

Українці поспішають отримати нові документи, побоюючись, що після прийнятих змін у них виникнуть проблеми. Вже “спливала” інформація про те, що чоловіки за кордоном, що не стоять на обліку, матимуть деякі проблеми – вони не зможуть отримати консульскі послуги (замінити прострочений паспорт чи зробити довіреності на суди в Україну для різноманітних операцій щодо купівлі, продажу, передачі, дарування майна тощо).

Зміни в мобілізаційному законі

У цьому законопроєкті, що буде розглянутий 10 січня, зазначено, що чоловіки призовного віку (від 18 до 60 років) зможуть отримати послуги заміни чи виготовлення паспортів (як закордонних, так і внутрішніх), лише після пред’явлення військово-облікових документів. Це було зроблено задля забезпечення держави більш точною та повною інформацією про військовий облік як в україні, так і за її межами. Невідомо, чи це допоможе боротися з “ухилянтами”, чи просто існуватиме задля посилення контролю над громадянами, яких із різних причин “рознесло” по світу.

А що про це думаєте ви?

Нові статті

Схожі статті

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.

Напряму: в які країни українці можуть поїхати на потязі без пересадок у 2024 році – повний список

Подорожі з України зараз — дуже складна справа. Втім, "Укрзалізниця" пропонуϵ українцям декілька прямих маршрутів 2024 на потягу без пересадок. Повний список "Один Факт" наводить нижче.